11punkt Klub Squash po metamorfozie

Rozmowa z Dariuszem Filipowskim, menedżerem 11punkt Squash Klub. Dariusz Filipowski - trener w 11punkt Squash Klub

Sporty rakietowe – tenis, badminton, tenis stołowy i squash zyskują coraz większą popularność. Skąd Pana zdaniem tak duże zainteresowanie tymi dyscyplinami?

Są to sporty ogólnorozwojowe, pozwalają na wzmocnienie wszystkich partii mięśni oraz na poprawę szybkości i zwinności.

Czy Pana zdaniem squash to wymagający sport? Wydaje się, że w porównaniu z badmintonem czy tenisem stołowym jest trudniejszy do nauki. Dlaczego więc warto wybrać squasha?

Squash jest dyscypliną dosyć świeżą w Polsce i mniej popularną, a w badmintona czy tenisa stołowego mogliśmy wszyscy spróbować bez przeszkód swoich sił w dzieciństwie, na podwórku lub w szkole. Wcale nie uważam, że jest trudniejszy niż reszta, po prostu cały czas jest mniej znany. Squash to przede wszystkim zdrowie. Sport ten został niedawno uznany jako najzdrowszy na świecie. Pozytywnie wpływa na pracę serca i płuc. Zwiększa gibkość ciała, wzmacnia wszystkie partie mięśni oraz odstresowuje. Grając godzinę w squasha można spalić do 1000 kalorii, a przy okazji jest grą, w której cały czas coś się dzieje.

11punkt Squash Klub przy ulicy Góreckiej przeszedł metamorfozę. Co się zmieniło oprócz nazwy?

Przede wszystkim zmienili się właściciele klubu oraz cała kadra zarządzająca. Rozwijamy klub z każdym miesiącem działalności. Mamy kilka nowości, m.in. był remont klubu, jest sklep z odzieżą i sprzętem do squasha, serwis rakiet, darmowy trening wprowadzający, strefa kibica, wyjazdy klubowe, ponad 40 eventów w miesiącu – sparingi, turnieje, treningi grupowe, wieczorki studenckie. Jest również nowy system rezerwacji, strona www, a od 1. grudnia zaczęliśmy honorować karty Multisport.

Kto może trenować w Państwa klubie?

Do naszego klubu zapraszamy każdego bez względu na wiek i umiejętności. Grają u nas dzieci, dorośli w każdym wieku na każdym poziomie zaawansowania. Są też reprezentanci Polski seniorów i juniorów. Z otwartymi rękami witamy wszystkie osoby które chcą zagrać w squasha. Co warto podkreślić jesteśmy klubem przez duże K –paczką znajomych z którymi się integrujemy, chodzimy na imprezy, wyjeżdżamy na wakacje. Dzięki połączeniu sportu oraz doskonałej zabawy umożliwiamy nawiązywanie kontaktów sportowych, biznesowych oraz tych najprostszych – przyjacielskich.

Jakie są największe osiągnięcia reprezentantów 11punkt Squash Klub?

Mamy kilkoro utytułowanych zawodników. Jest Adam Pełczyński, który zdobył w tym roku wicemistrzostwo Polski seniorów. Czwartą lokatę podczas tej imprezy wywalczyła Kinga Szymaniak. Z kolei podczas mistrzostw kraju do lat 17 na najwyższym stopniu podium stanęła Dominika Lubińska. To już jej piąty tytuł z rzędu. Srebro MP do lat 13 wywalczyła Aleksandra Tomczyk. Sukcesem dla nas jest również to, że klubowicze grający amatorsko podnoszą swoje umiejętności, a my jako klub im w tym pomagamy.

Tekst: Maciej Łosiak, Wielkopolski Tenis, Squash & Badminton luty 2017″