7 powodów by zacząć grać w Squash.

Squash jest jednym ze sportów, które ostatnimi czasy zyskują znacznie na popularności. Jest to aktywność interesująca oraz wymagająca, a specjalne korty przystosowane do squasha pojawiają się w dużych i małych miastach w całym kraju. Co stoi za popularnością tej dyscypliny? Czy squash jest sportem wartym Twojego czasu? Oto 7 powodów, by zacząć grać w squash!

1. Świetny sposób na poprawę kondycji

Squash to aktywność, która bardzo dobrze wpływa na kondycję ruchową i kondycję. Angażuje dużo różnych grup mięśniowych, dzięki czemu posiada również dobry wpływ na wygląd Twojej sylwetki. Mecze squasha są intensywne, często wymuszają maksymalny wysiłek, co sprawia, że ciało gracza staje się coraz silniejsze, a kondycja wraz z koncentracją znacznie rosną.

2. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, by zacząć

Jest to również sport dla tych, którzy nie planują wydawać zbyt wiele środków, zanim przekonają się, czy coś rzeczywiście im się podoba. By zagrać w squasha, w zasadzie potrzebujesz tylko strój oraz buty sportowe. Resztę, czyli rakietę, okulary i odpowiednią piłeczkę, możesz wypożyczyć, wynajmując kort.

3. Squash pomaga redukować stres

Squash perfekcyjnie nadaje się do tego, by rozładować stres po dniu pełnym pośpiechu i nerwowych zdarzeń. Wszystkich negatywnych emocji możesz się pozbyć, koncentrując się na sile uderzenia. W ten sposób zminimalizujesz stres i odciążysz umysł, a przy okazji Twoje ciało zacznie wydzielać endorfiny, czyli tak zwany hormon szczęścia.

4. Sport dla każdego 

Powinieneś wiedzieć, że squash jest aktywnością, która nie dyskryminuje ze względu na wiek. Zagrać mecz mogą osoby w każdym wieku od kilkuletnich dzieci, po seniorów. Może to być sport, który połączy całą Twoją rodzinę.

5. Sport grupowy i indywidualny jednocześnie

Jedną z największych zalet squasha jest fakt, że jest to dyscyplina bardzo elastyczna, która pozwala na grę zarówno w grupie jak i w pojedynkę. Co więcej, widok samotnego gracza na korcie nikogo nie zdziwi. Samodzielny trening jest jedną z podstawowych form zwiększania swoich umiejętności. Dlatego niezależnie od tego, czy wolisz grać z przyjaciółmi, czy sam ze sobą, squash udostępni Ci obie możliwości.

6. Masz okazję zostać częścią aktywnej społeczności

Kort do gry w squasha to idealne miejsce, by poznać ciekawych ludzi, którzy dzielą Twoją pasję do odbijania piłeczki o ścianę. Gracze często rozmawiają ze sobą, dzielą się radami oraz doświadczeniami sportowymi. Jeżeli więc zależy Ci na społecznym aspekcie gry, możesz na niego z pewnością liczyć.

7. Możesz liczyć na szybki progres

Squash to także dyscyplina dla osób, które nie należą do najbardziej cierpliwych, ponieważ obiecuje ona szybki postęp i rozwój własnych umiejętności w porównaniu z innymi sportami. Musisz nauczyć się dwóch rodzai odbić, forehand i backhand, a kiedy je opanujesz, nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł grać.

Każdy z wyżej wymienionych powodów jest dobry, by rozpocząć swoją przygodę ze squashem. Popularność tego sportu jest z pewnością uzasadniona ilością zalet, jakie oferuje. Do zobaczenia na korcie!