Squash – najlepsza rozrywka na jesień i zimę

Aktywność w miesiącach, które tradycyjnie kojarzą się z ciemnością i zimnem, jest niezwykle istotna. Utrzymanie formy i regularne wydzielanie endorfin pomoże Ci z uśmiechem doczekać wiosny. Jaki rodzaj aktywności jest odpowiedni na jesień i zimę? Jaki sport Ci się nie znudzi i zachęci do wyjścia spod ciepłego koca? Odpowiedź jest prosta, squash! A dlaczego akurat ta forma rozrywki połączonej z wysiłkiem fizycznym? Przekonajmy się.

Dynamika, której potrzebuje Twoje ciało

Jesień i zima to miesiące, w których trakcie bardzo łatwo popaść w letarg. Squash to sport bardzo dynamiczny, który pomoże Ci poprawić kondycję oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Korzyści z gry w squasha odczuje także Twój układ krwionośny i oddechowy. Podczas godzinnego meczu możesz spalić ponad 600 kcal, nie wspominając nawet o radości z zabawy z rakietką, piłką i ścianą.

Krótko a intensywnie

Squash jest idealną aktywnością na zimne miesiące roku, ponieważ charakteryzuje się wysoką intensywnością na krótkim dystansie czasowym. Nie potrzebujesz dużo czasu wolnego, by zaliczyć trening, a jednocześnie możesz liczyć na porządny wysiłek. Kiedy więc Twoja naturalna motywacja spada, ze względu na brak światła, wizja pół godziny do godziny gry, zamiast długich treningów siłowych czy cardio na dworze, jest z pewnością bardziej kusząca.

Zdrowa rywalizacja

Kiedy za oknem szaro i ponuro, warto zacieśnić więź ze znajomymi i postawić na wspólne spotkania na korcie. Kilka wspólnych meczów powinna wprowadzić klimat zdrowej rywalizacji i pobudzić do działania. Squash jest bardzo dobrą alternatywą dla sportów grupowych, których nie da się uprawiać o tej porze roku, ze względu na niekorzystną pogodę. Zamiast tenisa ziemnego czy badmintona wybierz kort wewnętrzny do gry w squasha.

Squash – opcja całoroczna

Kiedy mieszkasz w centralnej Polsce, gdzie nie ma zbyt wielu opcji, jeżeli chodzi o sporty zimowe, trzeba zwrócić swoją uwagę na sporty, które można uprawiać cały rok. Jednym z takich rozrywek jest squash, który jest dostępny dla graczy niezależnie od stanu pogody czy temperatury. Brzydka pogoda często wyklucza sporty outdoorowe, jak bieganie, czy przejażdżki rowerowe, dlaczego więc nie spróbować swoich sił na korcie? Dodatkowym plusem jest to, że potrzebujesz tylko strój sportowy i dobre buty, a resztę sprzętu wypożyczysz na miejscu.

Squasha nie bez powodu wymienia się wśród ulubionych sportów Polaków. Kiedy robi się zimno i ponuro, zarezerwuj kort do squasha w naszym klubie i dodaj sobie energii, odbijając piłeczkę o ścianę!