Squash – od czego zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną?

Squash to idealna dyscyplina sportowa dla osób poszukujących sposobu na bycie aktywnym w mieście niezależnie od pogody. Pozwala na wspólne spędzanie czasu ze znajomymi w świetnej atmosferze, ale równie dobrze sprawdzi się jako intensywny trening mający na celu poprawę kondycji fizycznej. Korzyści z gry są niezaprzeczalne, od czego jednak zacząć? Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość – pierwsze kroki na korcie wcale nie są trudne!

Czego potrzebujesz do gry w squasha?

  • Motywacja i nastawienie: Nie potrzebujesz dużego doświadczenia, by z gry w squasha czerpać przyjemność, jednak tak jak w każdej innej dyscyplinie niezbędne jest poznanie podstaw i wypracowanie właściwej techniki. Tym, co najbardziej przydaje się na starcie, jest więc chęć do nauki i pozytywne podejście, które sprawi, że nawet wymagający fizycznie trening stanie się po prostu dobrą zabawą.
  • Strój: Na kort powinieneś wybrać się wyposażony w wygodne obuwie sportowe – ważne by podeszwa butów nie ślizgała się na podłożu i nie brudziła podłogi, oraz przewiewny strój, który nie będzie ograniczał ruchów.
  • Rakieta i piłeczki: Inwestycję we własny sprzęt warto odłożyć do momentu, kiedy nabierzesz już pewności, że chcesz kontynuować swoją przygodę ze squashem i lepiej poznasz swoje wymagania. Ponieważ dobór rakiet i piłek do gry zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania i preferencji zawodnika, na starcie najlepiej korzystać z wypożyczalni – w klubie 11Punkt niezbędne wyposażenie wypożyczysz na miejscu!
  • Kort: Kort jest niezbędny do gry, dlatego o jego dostępność warto zadbać z wyprzedzeniem, dokonując rezerwacji wybranego terminu, zamiast czekać do ostatniego momentu z decyzją o treningu. Koszt wynajęcia jest różny w zależności od dnia tygodnia oraz pory dnia, dlatego zachęcamy do zapoznania się z cennikiem.

Jak przygotować się do pierwszego treningu squasha?

Rozpoczynając naukę gry w squasha, warto zadbać przede wszystkim o wyrobienie właściwych nawyków. To istotne, ponieważ jest to dyscyplina wymagająca szybkich i dynamicznych ruchów, złe przygotowanie może więc nie tylko odebrać radość z treningu, ale też skutkować bolesnymi kontuzjami. Podstawą powinna być porządna rozgrzewka przed wejściem na kort. Do urazów prowadzić może też niewłaściwa technika gry – wbrew pozorom dobre odbicie piłki nie jest wcale tak łatwe, jak często wydaje się obserwatorom. Jeśli więc planujesz swoją pierwszą wizytę na korcie, zachęcamy do zajęć z naszymi trenerami – chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i wprowadzą w świat squasha, dzięki czemu szybko stanie się Twoim ulubionym sportem! Nie trać czasu na wątpliwości i zarezerwuj kort już dziś – teoria nigdy nie zastąpi energii i satysfakcji, jaką daje trening i rozwijanie swoich umiejętności!