Jakie ubrania są najlepsze do gry w squasha?

Coraz większa dostępność kortów do squasha wraz z rosnącą rozpoznawalnością tej dyscypliny sprawia, że z każdym rokiem liczba graczy się zwiększa. Nie jest to zaskoczeniem dla nikogo, kto chociaż raz odwiedził klub squasha i na własnej skórze przekonał się, jak wiele satysfakcji i świetnej zabawy może zapewnić nawet krótki trening. By jednak czerpać jak najwięcej korzyści z tego sportu, warto już na starcie zadbać o odpowiednie przygotowania — istotne jest przede wszystkim poznanie przynajmniej podstawowych zasad, zakup lub wypożyczenie sprzętu, ale też skompletowanie odpowiedniego ubioru. Jak wybrać dobry ubiór do squasha?

Dlaczego odzież do squasha ma znaczenie?

Squash to sport bardzo dynamiczny, który wymaga od gracza szybkich i nagłych ruchów. Sprawia to, że źle dobrana odzież może znacznie wpłynąć na komfort gry, a nawet przyczynić się do powstawania kontuzji czy otarć. Nie oznacza to, że musimy od razu wydawać fortunę na specjalny strój do squasha. Wybierając się na kort, warto jednak dobrze zastanowić się nad funkcjonalnością każdego elementu ubioru, zamiast po prostu sięgać po ubrania sportowe, które akurat mamy pod ręką.

Jakie buty do squasha?

Komfortowe i jakościowe buty sportowe to podstawa bezpieczeństwa i wygody w czasie treningu, poszczególne dyscypliny mają jednak w tym zakresie zupełnie inne wymagania. Do gry w squasha najlepiej nadają się buty antypoślizgowe, które zapewnią stabilność na korcie — nawet drobny poślizg może skutkować bolesną kontuzją. Należy zwrócić także uwagę na to, by nie zostawiały śladów na korcie — muszą mieć jasną i niebrudzącą podeszwę, a także były przewiewne i dobrze amortyzowały stopę. Więcej w naszym artykule – jak wybrać odpowiednie buty do gry w squasha.

Strój do squasha – jak skompletować i na co zwracać uwagę?

Kompletując ubiór na trening squasha, warto zacząć od podstaw, czyli od bielizny sportowej — to często pomijany element stroju sportowego, który może jednak znacznie zwiększyć komfort w czasie gry. Również skarpety do squasha należy dobrać pod kątem wygody. Powinny przede wszystkim dobrze przylegać do stopy, tak by nie przemieszczały się w trakcie treningu i nie obcierały skóry. W czasie gry w squasha lepiej sprawdzają się skarpety z grubszego materiału. Poza tym wystarczy koszulka sportowa i spodenki — najlepiej, jeśli będą wykonane z elastycznego i przewiewnego materiału i skrojone w taki sposób, by nie ograniczały ruchów.

Przydatne akcesoria zwiększające komfort gry w squasha

Strój do squasha gracze mogą uzupełnić również o przydatne akcesoria, które sprawią, że trenowanie będzie po prostu wygodniejsze. Wśród takich elementów są frotki na rękę oraz opaski, które nie tylko wchłoną pot, ale też utrzymają włosy w miejscu, tak by nie przeszkadzały w grze. Coraz częściej na kortach spotkać można się też z tzw. smartbandami, czyli opaskami fitness, które pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej w trakcie treningu. Nie są to rzeczy niezbędne, szczególnie dla osób początkujących, stanowią jednak ciekawy dodatek, który warto rozważyć.

Mimo rosnącej popularności, dla wielu osób squash nadal jest dość nową i nieznaną dyscypliną sportu. Między innymi z tego powodu często spotkać można się z opinią, że jest ona wymagająca i kosztowna. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej — jeśli jesteś zmotywowany, trenować możesz zacząć praktycznie z dnia na dzień, a nawet na początkującym poziomie gra może być świetną zabawą i prostym sposobem na bycie aktywnym. Nie zwlekaj i skompletuj odpowiedni strój, zadbaj o dobrą rakietę i wpadnij na kort do klubu 11Punkt – u nas znajdziesz idealne miejsce na trening squasha w Poznaniu!