Squash Dla Najmłodszych

Jednym z najbardziej kluczowych elementów rozwoju dzieci jest aktywność fizyczna. Zgodnie z najnowszymi badaniami, dzięki niej dzieci nie tylko rozwijają swoje umiejętności sportowe, ale ich zdolności umysłowe również mocno na tym zyskują. A tak się składa, że mało który sport zapewnia tak kompleksowy rozwój, jak squash.

Squash to samo zdrowie, a dzieci mogą na tym skorzystać jeszcze bardziej. Dlatego w naszym klubie otworzyliśmy szkółkę juniorską, dzięki której dzieci mogą poznać tajniki tego sportu i zdrowo się rozwijać od najmłodszych lat.

W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Squash obecnie uważany jest za najzdrowszy sport na świecie. Angażuje on wszystkie partie ciała, dzięki czemu zapewniamy naszym mięśniom równomierny rozwój oraz poprawiamy swoją koordynację. Wystarczy 30 minut gry w squasha, by zacząć spalać kalorie. Działa on rewelacyjnie na wytrzymałość sercowo-naczyniową i elastyczność ciała. Choć ryzyko kontuzji wciąż istnieje, jest ono stosunkowo niewielkie.

Jednak to wszystko to jedynie jeden aspekt korzyści z gry squasha. Ze względu na konieczność szybkości reakcji i zaangażowanie wielu partii ciała, squash rozwija też umiejętności psychofizyczne, jak np. myślenie taktyczne, koncentracja, przewidywanie, itp. Te umiejętności sprawiają, że nasze umysły wolniej się starzeją. Są to korzyści, które będą nas wspierać przez długie lata.

Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, że dziecięce mózgi są dużo bardziej otwarte na nowe informacje, niż mózgi dorosłych. Rozpoczynając trening squasha we wczesnym wieku możemy zmaksymalizować korzyści, minimalizując przeszkody. Choć zasady squasha i tak nie należą do trudnych, to dzieci będą w stanie nauczyć się ich jeszcze szybciej.

Niezwykły Potencjał

Squash jest niesamowicie rozwijającym sportem, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, by uczestnicy naszego klubu mogli jak najlepiej swoje nabyte umiejętności wykorzystać. Od ponad 10 lat trenujemy dzieci i młodzież, a zespoły, które tworzą niejednokrotnie odnosiły sukcesów na zawodach. Łącznie posiadamy kilkadziesiąt medali zdobytych na turniejach rangi mistrzowskiej – nie wspominając o tym, że reprezentowaliśmy nasz kraj w turniejach międzynarodowych.

Squash otwiera drzwi. Jeden z naszych wychowanków, Tytus Felbór, otrzymał w szkole średniej The Hill School w Pensylwanii, USA stypendium sportowe właśnie za squasha. Jesteśmy z niego niezwykle dumni i mamy nadzieję, że nie jest on ostatnim młodym uczestnikiem naszego klubu, któremu pomożemy wzbić się na wyżyny.

Szczegóły szkółki juniorskiej: https://11punkt.pl/szkolka-juniorska/